Aktualności

Porażka w derbowym pojedynku w Górze Puławskiej 0-2

• autor: Elczupakabra, 2015-08-25 17:53

Porażka w derbowym pojedynku w Górze Puławskiej 0-2

W niedzielę 23 sierpnia w drugiej kolejce gier lubelskiej klasy A grupy II ulegliśmy na boisku w Górze Puławskiej drużynie miejscowego KS-u 0-2.
   Mecz jak na jedyne derby lewej strony Wisły był emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich minut. Pierwsze minuty to tradycyjne badanie sił obu ekip, pierwszą okazję bramkową mieli gospodarze – w 5 minucie strzał Pawła Czekaja obronił nogami Tomasz Ciupak. W 14 minucie drużyna z Góry objęła prowadzenie – ich napastnik mocnym strzałem z pola karnego nie dał szans Gipowi na skuteczną interwencję. Nasza drużyna stworzyła sobie w tej części meczu najlepszą okazję w 32 minucie – Adam Krajewski przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W przerwie trener Michał Majewski dokonał dwóch wymuszonych roszad w składzie i ustawił nasz zespół zdecydowanie bardziej ofensywnie. Przełożyło się to momentalnie na sytuację na boisku, w drugich 45 minutach gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Niestety nasi zawodnicy razili w niedziele nieskutecznością. Stworzyliśmy sobie w tej części meczu kilka klarownych sytuacji bramkowych ( pojedynek sam na sam Pawła Wolszczaka, minimalnie niecelne strzały Mateusza Urbanka i Adriana Gawidziela, czy niecelna główka Jakuba Malinowskiego z bliskiej odległości ) – wynik nie ulegał jednak zmianie. Gospodarze zadali w doliczonym czasie gry decydujący cios, gdy po szybkiej kontrze podwyższyli na 2-0. Takim wynikiem zakończyło się niedzielne derbowe spotkanie.
   Tak więc po meczu walki ponieśliśmy pierwszą porażkę w nowym sezonie. Naszych zawodników należy pochwalić za zaangażowanie i wolę walki i należy życzyć poprawy skuteczności w kolejnych spotkaniach.  W następną niedzielę 30 sierpnia o godz. 16.30 w kolejnym ligowym pojedynku podejmiemy na janowieckim boisku zawodników z drużyny KKS Garbarnia Kurów.