Kolejne ligowe zwyciętswo.

• autor: Elczupakabra, 2016-09-26 14:17

Wawel pokonany 2-1.

Zwycięstwo trampkarzy.

W niedzielę 25 września w kolejnym meczu ligowym pokonaliśmy na janowieckim boisku drużynę KS Wawel Wąwolnica 2-1.

Do meczu przystąpiliśmy osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników, dysponowaliśmy tylko trzynastoosobową kadrą meczową. Mecz wczorajszy nie stał na wysokim poziomie, o pierwszej części spotkania można napisać że się po prostu odbyła. Żadna z drużyn w pierwszych 45 minutach gry nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki a nieliczne strzały padały łupem obu bramkarzy. Dużo więcej działo się w drugiej części gry. W 47 minucie strzał Bartka Spychały ofiarną interwencją obronił bramkarz gości, ale wobec dobitki Huberta Urbanka z pięciu metrów był on już bezradny. Objęliśmy więc prowadzenie 1-0. Minutę później mieliśmy doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku - niestety w sytuacji sam na sam Kamil Choniawko przelobował i bramkarza i bramkę, piłka spadła na siatkę za poprzeczką. W kolejnych minutach trzy groźne kontry wyprowadzili goście. W dwóch z nich bardzo dobrymi interwencjami popisał się wracający z emigracji Tomasz Ciupak, w 63 minucie był on jednak bezradny - napastnik gości po rykoszecie/podaniu od naszego obrońcy w sytuacji sam na sam strzałem z 15 metrów wyrównał stan meczu na 1-1. Do końcowych minut spotkania obie drużyny walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. W naszej ekipie dwoił się i troił aktywny Hubert Urbanek. W 78 min. w sytuacji sam na sam uderzył on w słupek, a w 86 min po minięciu dwóch przegrał pojedynek z bramkarzem Wawelu. Gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry wyprowadziliśmy decydujący cios. W 92 minucie piłka po zagraniu Sławka Kuby dotarła w polu karnym do nieobstawionego Kamila Choniawki który precyzyjnym strzałem z 10 metrów umieścił piłkę w bramce gości. W 93 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak mocny strzał Dawida Urbanka wylądował na poprzeczce. Arbiter po doliczeniu 4 minut zakończył to spotkanie, wygraliśmy więc 2-1.

Cieszą kolejne 3 punkty zdobyte przez naszą drużynę, która pomimo absencji kadrowych do końca walczyła o korzystny rezultat - za co należą się chłopakom brawa. Ambicja została w tym przypadku nagrodzona. Zawodnicy tym samym sprawili miły prezent urodzinowy Prezesowi Klubu. Teraz przed nami wyjazdowy pojedynek z drużyną Tęcza Bełżyce, który rozegrany zostanie w niedzielę 2 października o godz. 15.30 na boisku w Bełżycach.

Zwycięstwem zakończyli swój pojedynek również nasi trampkarze. Podopieczni Pawła Ziomki pokonali w sobotę w Baranowie rówieśników z miejscowej drużyny UKS Laskovia 4-2 ( dwie bramki zdobył Tymoteusz Romanowicz, po golu zdobyli również Szymon Ciupak oraz Konrad Nowak). Trampkarzom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

na naszego fejsa wrzuciłem fotorelację z niedzielnego pojedynku.