Zwycięstwo w derbach wiślanych :)

• autor: Elczupakabra, 2017-05-21 18:01

Wczorajszy solenizant - fotka pomeczowa rok 2003, boisko w Pożogu :) .

Derbowa wygrana z dedykacją dla Kilijana

W sobotę 20 maja w kolejnym ligowym pojedynku pokonaliśmy na boisku w Bochotnicy zawodników z klubu KS Orły Kazimierz Dolny 1-0.

Mecz jak na derby przystało był niezwykle emocjonujący, jednak nie obfitował w dużą ilość okazji bramkowych. Spotkanie rozpoczęło się z dziesięciominutowym opóźnieniem, obie drużyny czekały na przyjazd jednego z arbitrów. W 14 minucie mieliśmy pierwszą okazję bramkową, jednak strzał Michała Chwiszczuka z 20 metrów zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy. W 22 minucie rozegrała się jak się później okazało decydująca akcja tego pojedynku. Po szybkiej kontrze i wymianie kilku podań z pierwszej piłki Rafał Dryk wrzucił piłkę na 10 metr gdzie zamykał sytuację Bartek Spychała. Strzał Bartka wylądował na poprzeczce, a w zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Hubert Urbanek który dobił strzał kolegi i dał nam prowadzenie 1-0. Gosppodarze mieli w tej części gry dwie sytuacje bramkowe, jednak w obu podawali piłkę w ręce naszego bramkarza. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie, gospodarze nie potrafili stworzyć zagrożenia pod naszą bramką, nasze kontry również nie przyniosły skutku. W 82 min. napastnik gospodarzy za faul na naszym bramkarzu dostał drugie upomnienie więc gospodarze kończyli mecz w dziesięciu. Do końcowych minut skutecznie kontrolowaliśmy sytuację na boisku i bezpiecznie dowieźliśmy zwycięstwo 1-0.

Cieszy dobra gra i kolejne zwycięstwo naszych graczy. Jak wyliczył admin strony Orłów była to nasza wygrana w Bochotnicy po 29 latach przerwy :). Mecz ten miał wiele podtekstów i był obarczony dużym ciężarem emocjonalnym, gdyż w obu ekipach występują gracze którzy wcześniej reprezentowali barwy rywala. Dodatkowo było to familijne starcie ojca z synem, tym razem to Pasza wyszedł w tej wewnętrznej rodzinnej rywalizacji rodu Dusińskich zwycięsko. Po meczu nasi zawodnicy odśpiewali gromkie sto lat obchodzącemu urodziny Karolowi Kiljankowi i zaczęliśmy wesołe świętowanie zwycięstwa. Karolowi - który jest obecnie zawodnikiem z najdłuższym stażem w Serokomli - życzymy w imieniu klubu spełnienia marzeń oraz doczekania wymarzonej renty z LZS-u :)

Teraz przed nami kolejny ligowy pojedynek - w najbliższą sobotę 27 maja zmierzymy się na naszym janowieckim “Jechanaaa Stadium” z zawodnikami z klubu LKS Wilki Wilków. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 12-tej , już dziś zapraszamy naszych kibiców i sympatyków do wspólnego kibicowania naszej drużynie.

Nasi trampkarze ulegli w Międzyrzeczu Podlaskim zawodnikom miejscowego Huragana 0-2.